Στο μέγαρο της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ηλείας μετέβη το μεσημέρι της Τρίτης 11 Ιουνίου ο εισαγγελέας Πρωτοδικών Ηλείας, προκειμένου να πραγματοποιηθεί η διαδικασία της ποινικής δίωξης σε βάρος του καθ’ ομολογίαν δολοφόνου της 11χρονης Βασιλικής.
Αύριο η κηδεία της 11χρονης
Αύριο Τετάρτη 12 Ιουνίου θα συνοδεύσουν στην τελευταία της κατοικία την 11χρονη Βασιλική οι συγγενείς, οι φίλοι και οι συγχωριανοί της, που ακόμη δεν μπορούν να πιστέψουν τη φρίκη που έζησε το άτυχο κορίτσι που δολοφονήθηκε με τέτοια αγριότητα από τον 37χρονο θείο της.
Η κηδεία της θα τελεστεί στον Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου Μυρτιάς, στις 6:00 μ.μ..