Οι Ερυθρόλευκοι μετέβησαν στον Πειραιά με πούλμαν που είχε ανοιχτή οροφή όπου μαζί με τους οπαδούς τους γιόρτασαν σε έξαλλους ρυθμούς σηκώνοντας το τρόπαιο στον ουρανό δημιουργώντας μαγικές εικόνες σε ένα σπουδαίο βράδυ για την ελληνική ομάδα.
Οι Κυπελλούχοι Ευρώπης έφτασαν στο Δημοτικό Θέατρο λίγο πριν τις 5 τα ξημερώματα της Πέμπτης εκεί οπού τους περίμεναν οι οπαδοί τους για να γιορτάσουν όλοι μαζί την πρώτη ευρωπαϊκή κούπα ελληνικής ομάδας.
Η φιέστα, που όμοιά της δεν έχει ξαναγίνει στην Ελλάδα, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις, συγκέντρωσε πάνω από 100.000 ανθρώπους στην καρδιά του Πειραιά.
Φωτογραφίες: Γιάννης Κέμμος