Ξεχωριστές ήταν αυτές οι εκλογές για τον Κώστα Μπακογιάννη, αφού ψήφισε για πρώτη φορά και ο γιος του, Παύλος.
Ο Παύλος Μπακογιάννης, ο ένας εκ των τεσσάρων παιδιών του Κώστα Μπακογιάννη, έγινε πλέον 17 ετών και πήγε μαζί με τον πατέρα του να ρίξει τη δική του ψήφο στις Ευρωεκλογές 2024. Ο Κώστας Μπακογιάννης δημοσίευσε μια φωτογραφία μαζί με τον γιο του μέσα από το εκλογικό κέντρο.
«17 και πρώτη φορά ψηφοφόρος. Συνειδητά και υπεύθυνα. Ένας ακόμα λόγος να είμαι ο πιο υπερήφανος μπαμπάς στον κόσμο. Παιδιά ψηφίστε! Μην αφήνετε τις ζωές σας στα χέρια των άλλων» έγραψε.