Το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης σχολιάζει, ότι «σύμφωνα με την ευρωβουλευτή και εκ νέου υποψήφια της ΝΔ, Ελίζα Βόζεμπεργκ, η βασική υπεύθυνη του σκανδάλου, Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου, θα έπρεπε να είναι κανονικά υποψήφια. Διότι είναι “εξαιρετική ευρωβουλευτής”. Και η παράνομη επεξεργασία προσωπικών δεδομένων πολιτών είναι απλά “παρατυπία” ή “αστοχία”, σύμφωνα με το κορυφαίο στέλεχος της ΝΔ».
ΣΥΡΙΖΑ: «Εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι για το σκάνδαλο της διαρροής emails αποδήμων»
![](https://istotopos.gr/wp-content/uploads/2024/06/5891506-1.jpg)