Το μήνυμα του κυβερνώντος κόμματος στο συγκεκριμένο βίντεο αναφέρει: «Μαζί σταθήκαμε απέναντι στο λαϊκισμό, στα ψέματα, στα “λεφτόδεντρα”. Και μαζί κρατήσαμε την Ελλάδα στην Ευρώπη. Γιατί ξέρουμε: Ενωμένοι μπορούμε να τα καταφέρουμε. Και σήμερα, παρά τις δυσκολίες, η Ελλάδα εκσυγχρονίζεται, αναπτύσσεται, προοδεύει. Τώρα είναι ώρα να κάνουμε ένα ακόμα βήμα μπροστά μαζί. Για να φτάσουμε σταθερά, πιο κοντά, στην Ευρώπη».
Το νέο διαφημιστικό σποτ της ΝΔ με τίτλο: «Κάνουμε ένα ακόμα βήμα μπροστά μαζί»
![](https://istotopos.gr/wp-content/uploads/2024/06/4579165-1.jpg)